Jak zrobić klosz do lampy mając do dyspozycji tylko nudę?

2021-01-04
Jak zrobić klosz do lampy mając do dyspozycji tylko nudę?

Czasami, aby uruchomić kreatywność wystarczy jeden impuls. Jak szukać klosza do lampy, aby znaleźć w sobie artystę?

Ludzka wyobraźnia bez granic

Niezmierzone są możliwości ludzkiej wyobraźni w zakresie tworzenia nowych połączeń elementów już istniejących. Wyobraźnie tym bardziej trudno poskromić, gdy pozna proste sposoby, na osiąganie zupełnie nowych, oryginalnych rezultatów. Ta sama zdolność korzystania ze spontaniczności umysłu, która pozwoliła nam polecieć w kosmos, zbudować wielki zderzacz hadronów i połączyć karmel z solą morską, daje równie niewiarygodne rezultaty w dziedzinie domorosłego projektowania kloszów i abażurów do lamp. Wykorzystanie tapety do tego, aby dokonał się związek lampy i ściany, to dopiero przedsmak możliwości.

Butelki pełne pomysłów

Jeżeli potrzebujemy oryginalny klosz albo abażur do lampy, zazwyczaj wszystkie atuty mamy pod ręką. Stara lampa powinna dostarczyć nam niezbędnych składników, dzięki którym będziemy w stanie dokonać zupełnie nieoczekiwanej transformacji. Ogólnie rzecz ujmując, współcześnie borykamy się z problemem nadprodukcji plastiku na ogromną skalę. Czy da się pomóc planecie za pomocą pięciolitrowej butelki po wodzie? Oczywiście, że można, a niezgłębiony ocean Pinteresta uderza w nas powodzią inspiracji. Butelki plastikowe dają się w łatwy sposób modyfikować, ale same w sobie nie powalają swoimi wdziękami wizualnymi. Można powiedzieć, że są diamentami, które należy dopiero oszlifować. Na szczęście są patenty dla osób zdolnych, ale leniwych, a także pozbawionych daru chirurgicznego władania skalpelem i pistoletem na klej. Jak powszechnie wiadomo, butelki znanych alkoholi mają swój unikatowy styl i charakter. Aby je wydobyć, wystarczy po prostu mieć butelkę. Kolejnym krokiem będzie opróżnienie butelki. Tutaj zaleca się szczególnie zastosowanie technik, których dostarcza sztuka barmańska. Pamiętajmy, że tworzymy dzieło sztuki, więc każdy etap procesu jego powstawania powinien być natchniony. Nie chcemy przecież partaczyć. W opróżnionej już butelce umieszczamy kabel z żarówką i oto naszym oczom powinno ukazać się dzieło doskonałe w swojej prostocie.

Nowe życie od kuchni

Ważne, żeby nasza praca była zwierciadłem tego kim i jesteśmy i co lubimy. Jeżeli lubimy pomidory, jest sposób, aby to okazać. Czasami, kiedy akurat przygotowujemy w kuchni sporą ilość sosu pomidorowego, może okazać się, że zostanie nam całkiem pusta, osierocona puszka po pomidorach. Mowa o puszce, która mieści 2,5 kg pysznych, dojrzałych w słońcu pomidorów. Po jej oczyszczeniu i zdjęciu etykiety otrzymujemy całkiem przyjemny blaszany walec z dnem. Jak zrobić klosz do lampy? Prawie trzymamy w rękach gotowy. Warto pamiętać o dwóch drobiazgach. Po otwarciu puszki pozostały nam ostre krawędzie. Pilnik do metalu złagodzi temperament ostrej blachy. Jeszcze tylko otwór na umieszczenie gniazda z żarówką i możemy się cieszyć projektem, który zamanifestuje całemu światu nasze gastronomiczne popędy.

Papier wszystko przyjmie

Jak wiemy, stara lampa ma w sobie prawie wszystko, aby powstała nowa. Potrzeba tylko kreatywności i trochę czasu. Papier jest materiałem plastycznym, który może wszystko. Potrzebujemy stelaża ze starego abażura i dowolnego rodzaju prześwitującego papieru. Demontujemy stary abażur, odrysowujemy płaski obrys wysłużonego przedmiotu, wycinamy nowy i gotowe. Ale właściwie, dlaczego nie zrobić abażura z folii bąbelkowej? Na to pytanie każdy musi znaleźć odpowiedź samodzielnie. Pamiętajmy – każdy jest artystą.


pixel